Audi A5/S5   Kullanım   Açılması ve kapanması  Merkezi kilit
-A- Entegre acil durum anahtarlı telsiz anahtar
Telsiz anahtarla aracınızı kilitleyip /açabilir ve motoru çalıştırabilirsiniz. Telsiz anahtarda bir acil durum anahtarı entegredir Link.
-B- Para çantası anahtarı
Anahtar, sürekli kullanım için öngörülmemiştir. Sadece acil durumda kullanılmalıdır,örn. kontak anahtarı yedeği olarak Link Para çantası anahtarını itinayla saklayın ve anahtarlığınızda taşımayın.
Bir anahtarın yedeklenmesi
Bir anahtarı kaybettiğinizde Audi Yetkili Servisine başvurun. Bu anahtarın fonksiyonunu iptal ettirin. Bunun için tüm anahtarların birlikte getirilmesi gereklidir. Bir anahtar kaybolduğunda durumu sigortanıza bildirmeniz gerekir.
Anahtar sayısı
Araca adapte edilen anahtarların sayısını sorgulayabilirsiniz Link. Böylece, kullanılmış bir araç satın alırken, tüm anahtarları aldığınızdan emin olabilirsiniz.
Immobilizer
Immobilizer, aracın izinsiz çalıştırılmasını önler. Onaylanmamış bir kontak anahtarı kullanılırsa, araç çalıştırılamaz. Bazı koşullarda, anahtarlıkta başka bir telsiz verici, örneğin başka bir aracın kontak anahtarı veya tranponder bulunuyorsa, araç çalıştırılamaz.
Telsiz anahtardaki bilgiler
Seyir sırasında, sürekli olarak servis ve bakım öncelikli bilgiler telsiz anahtara kaydedilir. Audi Servis danışmanınız bu bilgileri okuyabilir ve araçla ilgili gerekli çalışmalar hakkında size bilgi verebilir. Bu, konforlu anahtara* sahip araçlar için de geçerlidir.
Kişisel konfor ayarları
Bir aracı iki kişi kullanıyorsa her kişinin daima kendi" telsiz anahtarını kullanmasını öneririz. Kontak kapatıldığında veya araç kilitlendiğinde aşağıdaki sistemlerin kişisel konfor ayarları kaydedilir ve telsiz anahtara aktarılır:
  • Klima
  • Merkezi kilit
  • Camlar
  • Hafıza fonksiyonu*
  • Park yardımı*
  • Audi adaptif hız sabitleyici*
  • Audi active lane assist* ve Audi side assist*
  • Audi drive select*
Kaydedilen ayarlar aracı açtığınızda, kapısını açtığınızda veya kontağı açtığınızda otomatik olarak çağrılır.
DİKKAT!
  • Aracınızı - geçici olarak da olsa - terk ederseniz, mutlaka kontak anahtarını çıkarın. Bu nokta özellikle araçta çocuklar varsa önemlidir. Aksi takdirde çocuklar motoru çalıştırabilir veya elektrikli donanımları açabilir (örneğin cam otomatikleri gibi) - Kaza tehlikesi!
  • Araç tam olarak durdurduktan sonra kontak anahtarını kontak kilidinden çıkarın! Aksi takdirde direksiyon kilidi aniden kilitlenebilir - Kaza tehlikesi!
Not
Telsiz anahtarın fonksiyonu, aracın yakınında bulunan ve aynı frekans alanında çalışan verici cihazların dalga birikimleri nedeniyle (örneğin mobil telefonlar, televizyon vericileri) olumsuz yönde etkilenebilir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .