Audi A5/S5   Kullanım   Far ve görüş  Görüş
Döner ayar düğmesini ilgili konuma çevirin:
/ - Bu konumlarda yan aynayı (sürücü/ön yolcu tarafı) ayarlayabilirsiniz, bunun için döner düğmeyi istediğiniz yöne hareket ettirebilirsiniz.
- Ayna yüzeyi dış sıcaklığa bağlı olarak ısıtılır*.
- Yan aynalar içe katlanır*. Araç kilitlendiğinde ayna otomatik olarak içe katlanacak şekilde ayarı radyo/MMI* içinde, açıp kapatabilirsiniz Link.
Ön yolcu yan aynasını indirme fonksiyonu* (Hafıza fonksiyonu olan araçlarda)
Geri manevrayla park yapılırken, kaldırım taşını görmek için aynanın yüzeyi biraz aşağı doğru indirilir. Bunun için düğme konumunda durmalıdır.
İndirilmiş ayna yüzeyini ayarlamak için düğmeyi istediğiniz yöne hareket ettirin. Geri vites çıkarılırken yeni konum hafızaya kaydedilir ve kontak anahtarına tahsis edilir.
Ayna tekrar, 15 km/h üzerinde ileri sürüş yapıldığında veya kontak kapatıldığında çıkış konumuna geri döner.
DİKKAT!
Eğimli ayna yüzeyleri (dış bükey veya iç bükey*) görüş alanını büyütürler. Fakat buna karşın nesneler aynada daha küçük ve daha uzak görünür. Şerit değiştirmek amacıyla arkadan takip eden araca olan mesafenizi belirlemek için bu tip aynalardan kullanıyorsanız, yanılabilirsiniz - Kaza Tehlikesi!
Dikkat!
  • Ayna muhafazasının yeri dış etkenlerden dolayı (örneğin manevra yaparken çarpma) değişmişse, aynalar elektrikli olarak dayanma noktasına kadar açılmalıdır. Ayna muhafazası kesinlikle elle ayarlanmamalıdır, çünkü ayna mekaniğinin fonksiyonu olumsuz yönde etkilenir.
  • Aracı otomatik bir yıkama tesisinde yıkattığınızda yan aynaların zarar görmesini önlemek için bunları katlamalısınız. Elektrikli katlanır yan aynayı* kesinlikle elinizle katlamayın, sadece elektrikle katlanmalıdır!
Not
  • Ancak aynaların elektrik ayarı bozulursa, her iki ayna yüzeyi de kenarlarına elle bastırılarak ayarlanabilir.
  • Yan ayna ayarları hafıza fonksiyonu* ile kaydedilir Link.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .