Audi A5/S5   Kullanım   Far ve görüş  Cam silecekleri
Cam silecek kolunu ilgili konuma hareket ettirin:
-0- - Cam sileceği kapalı
-1- - Fasılalı mod. Silme aralıklarını uzatmak/kısaltmak için anahtarı -A- sola/sağa hareket ettirin. Yağmur sensörüne* sahip araçlarda, cam sileceği yağmurda hız bir kez 4 km/sa. aşıldığında devreye girer. Yağmur sensörünün* hassasiyeti ne kadar yüksek ayarlanmışsa (anahtar -A- sağa doğru), cam silecekleri ön cam üzerindeki neme o kadar erken tepki verir. Bazı araç sürümlerinde MMI* içinde yağmur sensörü işletimini kapatabilir ve böylece fasılalı işletimi açabilirsiniz. Bunun için: CAR fonksiyon tuşu > Car Systeme* > Fahrzeugeinstellungen "Araç ayarları" > Regensensor "Yağmur sensörü" > ein "açık" fonksiyon tuşları seçilir. Fasılalı işletimde -A- düğmesi ile fasıla süresini ayarlayabilirsiniz.
-2- - Yavaş silme
-3- - Hızlı silme
-4- - Bir kez silme
-5- - Ön camın temizlenmesi Cam silecekleri, su damlacıklarını tamamen temizlemek için birkaç saniye sonra yolculuk sırasında tekrar çalışır. Fonksiyonu kapatmak isterseniz, cam sileceği ek silme işlemini yaptıktan sonra 10 saniye içinde kolu yeniden -5- konumuna hareket ettirin. Kontağın bir sonraki açılmasında ek silme fonksiyonu tekrar aktifleşir.
Farların* temizlenmesi. Far temizleme sistemi* sadece kısa far açıkken çalışır. Kol -5- konumuna getirildiğinde far belirli periyotlarla temizlenir.
DİKKAT!
  • Yağmur sensörü sadece yardımcı bir fonksiyondur. Sürücüyü cam sileceğini, görüş koşullarına bağlı olarak manuel ayarlama görevinden alıkoymamalıdır.
  • Ön cama suyun tutulmasına engel olan cam katman malzemesi sürülmemesi gerekir. Olumsuz görüş koşullarında, örn. yağış, karanlık veya gün batımı sırasında, kamaşmanın artmasına neden olur - Kaza tehlikesi! Bunun dışında cam silecek süpürgelerinin ses yapması da mümkündür.
  • Kusursuz cam silecek süpürgeleri net bir görüş ve emniyetli bir sürüş için gereklidir Link - Kaza tehlikesi!
Dikkat!
  • Buzlanma durumunda silecek süpürgelerinin buzlanıp buzlanmadığını kontrol edin. Cam sileceklerini buzluyken çalıştırırsanız, silecek süpürgeleri zarar görebilir!
  • Aracınızla bir yıkama tesisine girmeden önce, cam silecek sistemini kapatmalısınız (kol -0- konumunda). Bu sayede cam silme sisteminin kazara açılması ve hasar görmesi önlenir.
Not
  • Cam silecekleri kontak kapatılırken kapanır. Kontak tekrar açılırken, cam silecek kolunu uygun bir konuma getirdiğinizde, cam silecekleri aktifleştirilir.
  • Aşınmış ve kirlenmiş cam silecek süpürgeleri, iz bırakarak aşınmaya neden olur. Bundan dolayı yağmur sensörünün* çalışması olumsuz yönde etkilenebilir. Lütfen cam silecek süpürgelerini düzenli olarak kontrol edin.
  • Cam yıkama sisteminin cam yıkama fıskiyeleri kontak açıkken ve düşük sıcaklıkta ısıtılır*.
  • Geçici olarak durmak gerektiğinde, örn.; trafik ışığında, cam sileceğinin önceden ayarlı silme hızı otomatik olarak bir kademe geri alınır.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .