Audi A3  Uruchomienie i jazda  Oświetlenie i widoczność  Oświetlenie zewnętrzne
Funkcje wybiera się w radiu/MMI*.
Samochód z Radiem*
Nacisnąć przycisk SETUP.
Wybrać przyciskiem sterującym  > Światła
Samochód z MMI*
Wybrać: przycisk MENU > Car > przycisk sterujący Systemy* > Ustawienia systemowe > Oświetlenie zewnętrzne.
Automatyczne światła jazdy
W menu Automatyczne światła jazdy są następujące możliwości ustawień:
Punkt czasu załączania - czy automatyczne światła jazdy włączyć jako wcześnie, średnio albo późno, można nastawić za pomocą czułości czujnika świateł.
Asystent świateł drogowych* - asystenta świateł drogowych*/elastyczną regulację zasięgu świateł* można włacz. i wyłącz..
Audi adaptive light* - światła adaptacyjne można włącz i wyłącz.
Coming home, Leaving home*
Funkcja oświetlenia Coming home, w ciemności pozwala po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy na oświetlenie otoczenia samochodu. Aby włączyć funkcję, należy wybrać Światła przy wysiadaniu > włącz..
Funkcja oświetlenia Leaving home, w ciemności pozwala po odblokowaniu samochodu na oświetlenie otoczenia samochodu. Aby włączyć funkcję, należy wybrać Światła przy odblokowaniu > włącz..
Funkcje Coming home i Leaving home działają tylko w ciemności i przy położeniu wyłącznika świateł AUTO.
Dzienne światła jazdy*
Opcjonalnie, w krajach które na to pozwalają, dzienne światła jazdy mogą być włączane/wyłączane za pomocą MMI*. W innych krajach dzienne światła jazdy świecą się w sposób ciągły.
Tryb podróży*
Stożek światła dla świateł mijania jest asymetryczny. W ten sposób krawędź drogi po stronie, po której jedzie samochód jest silniej oświetlona. W samochodzie z reflektorami ksenonowymi* ze światłami skręcania* albo z reflaktorami LED* należy zmienić ustawienie reflektorów przed wyjazdem do kraju, w którym obowiązuje ruch po przeciwnej stronie niż we własnym kraju, inaczej samochód będzie oślepiał jadących z przeciwka. W samochodzie z reflektorami halogenowymi lub ksenonowymi bez świateł skręcania dopasowanie nie jest wymagane.
Aby nie oślepiać innych:
  • W samochodzie z reflektorami ksenonowymi* i ze światłami skręcania* albo z reflektorami LED*należy nastawić tryb podróży. Wybrać: przycisk MENU > Car > przycisk sterujący Systemy* > Ustawienia systemowe > Oświetlenie zewnętrzne > np. Światła dla ruchu lewostronnego.
Po zmianie ustawienia reflektorów pojawia się informacja tekstowa:
Dotyczy samochodów z lewostronną kierownicą:
Dopasowanie reflektorów dla ruchu lewostronnego aktywne. Ograniczona stabilność jazdy!
Obowiązuje dla samochodów z prawostronną kierownicą:
Dopasowanie reflektorów dla ruchu prawostronnego aktywne. Ograniczona stabilność jazdy!
Informacja
Kiedy tryb podróży zostanie uaktywniony, po każdym włączeniu zapłonu zostanie to pokazane na wyświetlaczu systemu informowania kierowcy.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji.