Audi MMI  Navigasyon  Yönlen  Diğer ayarlar
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: Navigasyon sistemli
Şunları seçin: NAV tuşu > Kumanda tuşu Ayarlar.
Rota kriterleri
Din. trafik yönlendirme: Dinamik trafik yönlendirme açık olduğunda rota, trafik bilgileri bazında otomatik olarak adapte edilir. Dinamik navigasyonu açık konumu almış ve hesaplanan rotada bir trafik sıkışıklığı bildirilmiş olmasına rağmen MMI alternatif bir yol hesaplamazsa, navigasyon sistemi tarafından hesaplanan trafik yönlendirmede geçecek süre, trafik yoğunluğunda geçecek tahmini zaman kaybından daha fazladır.
Rota tipi: Kısa, Hızlı veya ekonomik (eko) sürüş yolu seçin.
Otoban1)/Ücretli geçiş1)/Ücretli yol1)/Tünel1)/Feribot1)/Trene yükleme1): Rota hesaplamasında otobanlar, ücretli geçişler, ücretli yollar, tüneller, feribotlar veya trene yüklemenin hesaplanmasını istemiyorsanız kaçın fonksiyonunu ayarlayabilirsiniz. Vignette seçeneğinde ek olarak hangi ülke için bir Vignetteye sahip olacağınız ayarlanabilir.
Günlük kapalı: Hariç fonksiyonu ile günlük kapalı yollar (örneğin yaya yolu geçitleri) rota hesaplamasının dışında kalır. Auto ile MMI navigasyon verilerinde kayıtlı bilgiler temelinde günlük kapalı caddelerin rota rehberi hesaplamasına dahil edilip edilmeyeceğine karar verir.
Yıllık kapalı: Hariç fonksiyonu ile yıllık kapalı yollar (örneğin yaya yolu geçitleri) rota hesaplamasının dışında kalır. Auto ile MMI navigasyon verilerinde kayıtlı bilgiler temelinde yıllık kapalı caddelerin rota rehberi hesaplamasına dahil edilip edilmeyeceğine karar verir.
HOV lanes2)3): Hariç fonksiyonu ile HOV şeritleri rota hesaplanmasına dahiledilmez. allow ile MMI sizi HOV şeritleri üzerinden yönlendirir ve harita içinde bunları gösterir.
Harita renkleri
Gündüz/Gece: Harita rengi açık/koyu arka zeminle gösterilir.
Auto: Işık açıldığında harita rengi gündüzden geceye geçer.
Harita tipi
Hedef: Harita hedefi gösterir ve kuzey yöne göre düzenlenmiştir.
2D Sürüş/2D Kuzey: Güncel araç konumu gösterilir. Harita sürüş yönüne göre veya kuzeye göre düzenlenmiştir.
3D Sürüş: Fonksiyon açıkken aktüel araç konumu üç boyutlu haritada gösterilir ve sürüş yönüne göre düzenlenir. 100 km'lik bir ölçekten itibaren harita, kuzeye doğru yönlendirilmiştir.
Genel bakış: Araç konumunun hedefe kadar olan toplam mesafe haritada gösterilir. Harita ölçeği yol mesafesinin uzunluğuna bağlıdır. Harita kuzeye göre düzenlenmiştir.
Harita gösterimi
Standart Link.
Google Earth Link
Trafik Link
Harita içeriği
Trafik bilgileri, sık kullanılanlar veya restoran gibi örneğin harita içerikleri ekrana getirilebilir veya kapatılabilir.
Harita eki
Ön koşul: Rota rehberi başlatıldı Link.
Rota bilgisi: Rota rehberi sırasında üç mevcut manevra, hesaplanan mesafe ve kalkış zamanı ile gösterilir -9- Şekil 1 Ayrıca güncel katedilen cadde, güncel rotadaki mevcut manevralar, trafik bilgileri veya özel hedefler gösterilir. En yakında bulunan manevra en alt satırda görüntülenir.
Genel bakış haritası: Araç konumunun hedefe kadar olan toplam mesafe harita ekinde gösterilir.
kapalı: Harita ekleri gösterilmez.
Kavşak haritası
Fonksiyon açık ise mevcut manevralarda harita ekinde geçici olarak kavşağın ayrıntılı görünümüne geçilir.
Otomatik yakınlaştırma
açık: İlerideki yol durumu hakkında daima bir fikir sahibi olabilmeniz için, harita ölçeği kat edilecek yol sınıfına bağlı olarak (otoban, devlet yolu, diğer yollar) otomatik seçilir. Öndeki olan manevralarda, daha iyi görüş için ölçü otomatik olarak küçültülür. Yakınlaştırma işlemi harita sayfa menüsünde gösterilir -2- Şekil 1
Kavşak: Rota rehberi aktifken mevcut manevralarda geçici olarak yolun daha iyi algılanması için ayrıntılı ölçeğe geçilir.
kapalı: Ayarladığınız harita ölçeği kalıcı olarak muhafaza edilir.
Online trafik bilgileri*
Online trafik bilgileri fonksiyonu fabrika tarafından açık olarak ayarlanmıştır. Kapalı fonksiyonu üzerinden, online trafik bilgileri alınmasını her zaman kapatabilirsiniz.
Online trafik bilgileri lisansı*
Online trafik bilgileri fonksiyonu henüz aktive edilmemişse ya da yeniden aktive edilmesi gerekiyorsa, Online trafik bilgilerini aktive et menü adımını seçiniz ve onaylayınız. Lisans aktifse bu menüde lisans geçerliliği ve lisans son geçerlilik tarihi gösterilir.
Açık olan Lisans geçerliliği hatırlatması fonksiyonu ile lisans geçerliliği sona ermeden üç ay önce MMI ekranında bilgi verilir.
Benzin istasyonu notu
Depo göstergesi rezerv işaretinin altındaysa fonksiyon açık olduğunda bir not gösterilir. Not onaylandığında yakında mevcut benzin istasyonların listesi gösterilir. Bir benzin istasyonu seçiminde rota rehberi güncel araç konumundan başlatılır.
Hız göstergesi4)
Otobanlar, hızlı yollar ve kara yollarında izin verilen maksimum hız göstergesi navigasyon verilerinde kayıtlıysa açık/kapalı olarak yanar.
Navigasyon anonsu
Nav. anonsu: Navigasyon anonsları tam veya özet olarak verilebilir. Trafik fonksiyonu ile sadece rota üzerindeki trafik arızalarına dair sesli notlar verilir. Kapalı ile navigasyon anonsları verilmez.
Telefon görüşmesinde Nav. anonsu: Navigasyon anonsları bir telefon görüşmesi sırasında açılıp /kapatılabilir.
Arka koltuk eğlence sistemi ses seviyesi: bkz. Link
Nav. anonsu ses seviyesi: bakınız Link
Sık kullanılanların silinmesi
Kayıtlı sık kullanılanları tek tek veya tümüyle silebilirsiniz.
Son hedeflerin silinmesi
Son girdiğiniz hedefler otomatik olarak kaydedilir. Bunları tek tek veya tümüyle silebilirsiniz.
myAudi özel hedeflerinin silinmesi
my Audi hesabınızdan MMI'ye aktardığınız hedefler otomatik olarak kaydedilir. Bunları tek tek veya tümüyle silebilirsiniz.
Sunum modu
Sunum modu harita içeriğini veya rota kriterlerini ekrana getirerek, bir sürüşün etkili biçimde planlanmasına ve gösterilmesine yardım eder. Örneğin sürüş mesafesinin araç konumu dışında, başka bir konumdan hesaplanmasını istiyorsanız bir Başlangıç noktasını ayarla manuel olarak girilebilir. Rota rehberi simülasyonu için sunum modunu başlatın
Not
Online trafik bilgileri lisansına dair diğer bilgileri www.audi.com/connect (www.audi.de/connect) adresinden veya bir Audi Yetkili Servisinden edinebilirsiniz.
1) Bu fonksiyon Meksika pazarında sunulmamaktadır.
2) Bu fonksiyon sadece Meksika pazarında sunulmaktadır.
3) High occupied vehicle
4) Sadece kamera bazlı hız sınır göstergesi olmayan araçlar için geçerlidir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .