Audi A3  Çalıştırma ve sürüş  Açılması ve kapatılması  Merkezi kilit
Telsiz anahtar veya konforlu anahtar
Konforlu anahtar, artı özellikleri olan bir telsiz anahtardır Link ve Link. Telsiz anahtarla aracınızı merkezi olarak kilitleyip açabilir ve motoru çalıştırabilirsiniz. Anahtar kapağını açmak veya kapatmak için kilit açma düğmesine basın Şekil 1 -Ok-.
Anahtar sayısı
Araca adapte edilen anahtarların sayısını MMI*'ye sahip araçlarda sorgulayabilirsiniz. Böylece, kullanılmış bir araç satın alırken, tüm anahtarları aldığınızdan emin olabilirsiniz. Şunları seçin: Tuş MENÜ > Car > Kumanda tuşu Sistemler* > Servis ve Kontroller > Adapte edilen anahtarlar.
Bir anahtarın yedeklenmesi
Bir anahtarı kaybettiğinizde Audi Yetkili Servisine başvurun. Bu anahtarın fonksiyonunu iptal ettirin. Bunun için tüm anahtarların birlikte getirilmesi gereklidir. Bir anahtar kaybolduğunda durumu sigortanıza bildirmeniz gerekir.
Immobilizer
Immobilizer, aracın izinsiz çalıştırılmasını önler. Bazı koşullarda, anahtarlıkta başka bir telsiz verici, örneğin başka bir aracın kontak anahtarı veya bir verici bulunuyorsa, araç çalıştırılamaz.
Telsiz veya konforlu anahtardaki bilgiler
Seyir sırasında, sürekli olarak servis ve bakım öncelikli bilgiler telsiz anahtara veya konforlu anahtar* kaydedilir. Audi Servis danışmanınız bu bilgileri okuyabilir ve araçla ilgili gerekli çalışmalar hakkında size bilgi verebilir.
DİKKAT!
  • Aracınızı - geçici süre de olsa - terk ederseniz, mutlaka kontak anahtarını yanınıza alınız. Bu nokta özellikle araçta çocuklar varsa önemlidir. Aksi takdirde çocuklar motoru çalıştırabilir veya elektrikli donanımları açabilir (örneğin cam otomatikleri gibi) - Kaza tehlikesi!
  • Araç tam olarak durdurduktan sonra kontak anahtarını kontak kilidinden çıkarın! Aksi takdirde direksiyon kilidi aniden kilitlenebilir - Kaza tehlikesi!
Not
Telsiz anahtarın fonksiyonu, aracın yakınında bulunan ve aynı frekans alanında çalışan verici cihazların dalga birikimleri nedeniyle (örneğin mobil telefonlar, televizyon vericileri) olumsuz yönde etkilenebilir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .