Audi A3  Çalıştırma ve sürüş  Açılması ve kapatılması  Merkezi kilit
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: Hırsızlık uyarı sistemine sahip
Hırsızlık uyarı sistemi araca zorla girildiğini algılarsa, akustik ve optik uyarı sinyalleri verilir. Aracı alışıldık şekilde kilitlediğinizde hırsızlık uyarı sistemi aktive edilir. Kilidi açtığınızda devreden çıkartılır.
Hırsızlık uyarı sistemi aşağıdaki bileşenlere sahiptir:
Hırsızlık emniyeti
Kapılar, motor ve bagaj kapağı zorla açıldığında alarm verilir. Hırsızlık emniyeti araç kilitli olduğunda daima devrededir.
Kilit silindiri üzerinden araç kilidini açarsanız 15 saniye içinde kontağı açmanız gerekir. Aksi takdirde alarm tetiklenir. Bazı ülke sürümlerinde daha sonra bir kapı açıldığında hemen alarm tetiklenir.
Alarmı kapatmak için kontağı açın veya telsiz anahtardaki tuşuna basınız.
İç mekan / Çekilme koruması denetimi
Araç kilitliyken iç mekanda hareket (örn. hayvan) veya araç eğiminin değiştiği algılanırsa (örn. nakliye modu) alarm tetiklenir. İç mekan denetimini / çekilme koruması denetimini kapatarak istenmeyen alarm tetiklenmesini önleyebilirsiniz:
Şekil 1 tuşuna basın. Tuştaki LED yanar.
Aracın kilitlenmesi durumunda ise, iç mekan ve çekme koruması denetimini bir sonraki kilit açma işlemine kadar kapatılır.
Güvenlik kilidi
Kapıların içten açılması artık mümkün değildir. Böylece hırsızlık girişimleri zorlaştırılmış olur. DİKKAT! Safelock* sistemini hatırlatmak amacıyla kontağı açtıktan sonra gösterge tablosu ekranında şu sürücü notu belirir Safelock'a dikkat edin. Bakınız kullanım kılavuzu. Safelock* sistemini devre dışına almak için şu olasılıklarınız vardır:
Uzaktan kumandadaki tuşa 2 saniye içerisinde ikinci kez basın. Veya
Konfor anahtarlı araçlar için geçerlidir: Kapı kolundaki sensora 2 saniye içersinde ikinci kez dokunun. Veya
Kapı kilidindeki anahtarını 2 saniye içersinde çevirip ikinci defa kapama konumuna getririn.
Safelock* sistemini kapattığınızda ve bir kapı kolundan çekilince alarm tetiklenir. Alarmı kapatmak için kontağı açın veya telsiz anahtardaki tuşuna basınız.
DİKKAT!
Safelock* aktif halde iken, dışarıdan kilitlenen aracın içinde hiç kimse - özellikle de çocuklar - bulunmamalıdır, çünkü kapıların ve camların içten açılması artık mümkün değildir. Kilitli olan kapılar, acil bir durumda yardımın araç içine ulaşmasını zorlaştırır - Hayati tehlike!
Dikkat!
Safelock* kapatılınca, iç mekan / çekme koruması denetimi de otomatik olarak kapanır. Tersi de aynı şekilde geçerlidir. Aracınız hırsızlığa karşı tamamen emniyete alınmamıştır.
Not
İç mekan/ çekme koruması denetimi sadece camlar ve sürgülü tavan* kapalıysa kusursuz biçimde çalışır.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .