Audi A3  Çalıştırma ve sürüş  Sürüş  Motor çalıştırılması ve durdurulması (Kontak kilitli araçlar)
Aşağıdaki araçlar için geçerlidir: mekanik kontak kilidi ile
Motoru durdurun
Aracı hareketsiz bir konuma getirin.
Kontak anahtarını -0- konumuna çevirin.
Direksiyon kilidinin takılması
Ön koşul: Vites kolu konumu P (otomatik şanzıman*) takılı.
Kontak anahtarını -0- konumunda çekin Şekil 1 DİKKAT!.
Direksiyonu, direksiyon kilidi duyulur şekilde oturana kadar çevirin .
Aracın çalınması kilitli direksiyon vasıtasıyla daha zor hale gelmiştir.
DİKKAT!
  • Motoru asla araç tamamen sabit hale gelmeden durdurmayın. Fren servosunun ve direksiyon desteğinin tam çalışması sağlanamaz. Direksiyonu çevirmek veya fren yapmak için daha fazla efor sarf etmek gerekir. Bu esnada alışıldık şekilde direksiyonu çeviremeyeceğiniz ve fren yapamayacağınız için kazaya veya ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilirsiniz.
  • Araç hareket ettiği sürece anahtarı kontaktan çıkarmayın. Aksi takdirde direksiyon kilidi aniden kilitlenebilir ve bu durumda araca hakim olamazsınız.
  • Aracınızı - geçici süre de olsa - terk ederseniz, mutlaka kontak anahtarını yanınıza alınız. Bu nokta özellikle araçta çocuklar varsa önemlidir. Aksi takdirde çocuklar motoru çalıştırabilir veya elektrikli donanımları açabilir (örneğin cam otomatikleri gibi) - Kaza tehlikesi!
Dikkat!
Motorun uzun süre yüksek performansla çalışmasından sonra, motor durdurulduğunda motor bölmesinde ısı birikimi olur - Motor hasarı tehlikesi! Bu nedenle motoru durdurmadan önce 2 dakika daha rölantide çalıştırın.
Not
  • Motor durdurulduktan sonra radyatör fanı - kontak kapalı olsa bile - 10 dakika kadar çalışabilir. Soğutma suyu sıcaklığı motor bölmesinde biriken ısıdan dolayı yükselirse veya motor sıcakken motor bölmesi ek olarak kuvvetli güneş ışınlarına maruz kalıp ısınırsa, radyatör fanı bir müddet sonra tekrar çalışabilir.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .