Audi A3  Bakım ve koruma  Tekerlekler ve lastikler  Tekerlekler
Kış koşullarında kış lastiklerinin kullanılması, aracın yol tutuş özelliğini büyük ölçüde iyileştirir. Yazlık lastikleri yapılarından dolayı (genişlik, lastik karışımı, profil deseni) buz ve kar üzerinde kaymaya müsaittir.
Kış lastiklerini dört tekerlekte de kullanın.
Sadece aracınız için onaylı kış lastiklerini kullanın.
Kış lastikleri için daha düşük azami hızların geçerli olabileceğini dikkate alın DİKKAT!. Yetkili Servisiniz lastiklerinizin azami hızları hakkında size bilgi verebilir.
Tekerleği monte ettikten sonra lastik basıncını kontrol edin Link.
Profil derinliği 4 mm derinliğe kadar inmişse, kış lastikleri özelliklerini kaybeder. Eskiyerek de kış lastikleri, mevcut lastik profil derinliğinden bağımsız olarak, özelliklerini kaybederler.
DİKKAT!
  • Aracınızı hiçbir zaman lastikleriniz için izin verilen azami hızdan daha hızlı sürmeyin. Bu şekilde lastikler çok fazla ısınır. Bu hatta lastiğin patlamasına da yol açabilir - Kaza tehlikesi!
  • Sürüş tarzınızı daima yol ve trafik koşullarına uydurun. Buzlanmış ve kaygan yollarda dikkatli sürün ve hızınızı düşürün. Donmuş zeminlerde kış lastikleri dahi yol kavramasını kaybederler.
Çevre bilgisi
Yaz lastiklerini zamanında takın; yaz lastiklerinin kar ve buzsuz yollarda sürüş özellikleri, kış lastiklerine göre daha iyidir. Dönüş gürültüleri daha azdır, lastik aşınması ve yakıt tüketimi daha düşüktür.
Not
Kış lastiklerinin yerine Dört Mevsim olarak tabir edilen lastikler de kullanabilirsiniz. Kış lastiği zorunluluğu olan bazı ülkelerde sadece sembolü bulunan kış lastiklerine izin verildiğine dikkat edin.

Tüm resimler, logolar ve metinler Audi ©'in malıdır. Bu web sitesinin, Volkswagen - Audi şirketiyle veya dünyanın yan kuruluşlarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur Daha fazla bilgi. Daha fazla bilgi. .