Audi A5/S5   Informacje tekstowe  Jazda i środowisko
Nowy samochód musi zostać dotarty, odległość docierania powinna wynosić 1.500 km. Przez pierwszych 1.000 kilometrów jeździć maksymalnie z prędkością 2/3 dopuszczalnych obrotów - nie stosować pełnego przyspieszenia i nie jeździć z przyczepą! Od 1.000 do 1.500 km można stopniowo podnosić obroty silnika i tym samym prędkość jazdy.
Podczas pierwszych godzin eksploatacji w silniku występuje silniejsze tarcie wewnętrze niż później, kiedy wszystkie części ruchome zostaną dotarte.
Sposób jazdy przez pierwszych 1.500 km wpływa również na jakość silnika. Również później jeździć jak przy zimnym silniku, zwłaszcza przy niskich obrotach silnika, w ten sposób zmiejsza się zużycie silnika i wzrasta możliwy przebieg.
Nie jeździć przy zbyt niskich obrotach. Włączać niższy bieg, kiedy silnik zaczyna pracować „nierównomiernie“. Nadmiernie wysokie obroty ograniczane są automatycznie.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji.