Audi RS Q3   Obsługa   Jazda  Elektromechaniczny hamulec postojowy
Elektromechaniczny hamulec postojowy zastępuje hamulec ręczny.
Aby włączyć hamulec parkowania, należy pociągnąć przycisk -A- rys. 1. Lampki kontrolne w przycisku i na wyświetlaczu zestawu wskaźników świecą się.
Aby zwolnić hamulec parkowania, należy przy włączonym zapłonie nacisnąć pedał hamulca lub przyspieszenia i jednocześnie nacisnąć przycisk . Lampki kontrolne w przycisku i na wyświetlaczu gasną.
Samochód jest wyposażony w elektromechaniczny hamulec postojowy. Hamulec postojowy służy zasadniczo do zabezpieczenia samochodu przed samoczynnym toczeniem się i w ten sposób zastępuje hamulec ręczny.
Poza zwykłymi funkcjami dotychczasowego hamulca ręcznego, hamulec elektromechaniczny posiada jednak również funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo.
Podczas ruszania
  • Zintegrowane udogodnienie podczas ruszania pomaga kierowcy podczas jazdy przez automatyczne zwolnienie hamulca postojowego Link.
  • Przy ruszaniu na nawierzchni pochyłej, udogodnienie podczas ruszania zabezpiecza samochód przed toczeniem się do tyłu. Siła hamulca postojowego zostaje zwiększona dopiero, kiedy do kół przeniesiony zostanie wystarczający moment napędu.
Funkcja awaryjnego hamowania
Funkcja awaryjnego hamowania pozwala zahamować samochód również w razie awarii zwykłego uruchomienia hamulca Link.
OSTRZEŻENIE
Jeżeli w stojącym samochodzie podczas pracy silnika włączony zostanie zakres jazdy, w żadnym przypadku nie wolno wciskać pedału przyspieszenia. W przeciwnym razie samochód natychmiast ruszy - niebezpieczeństwo wypadku!
Informacja
  • Kiedy hamulec postojowy zostanie włączony przy wyłączonym zapłonie, po pewnym czasie gasną lampki kontrolne w przycisku i na wyświetlaczu zestawu wskaźników.
  • Wszelkie odgłosy podczas zwalniania i włączania hamulca postojowego są dozwolone nie stanowią powodu do zaniepokojenia.
  • Przy wyłączonym samochodzie, hamulec postojowy w regularnych odstępach czasu wykonuje cykl sprawdzania. Występujące przy tym szumy są normalnym zjawiskiem.

Wszystkie obrazy, loga i teksty są własnością Audi ©. Ta strona nie ma żadnego związku z firmą Volkswagen - Audi, ani żadna z jej spółek zależnych na świecie.Więcej informacji.